Przebudowa Wołoskiej na finiszu. W niedzielę otwarcie

W niedzielę otworzą Wołoską
W niedzielę otworzą Wołoską
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plW niedzielę otworzą Wołoską

Dobiega końca uciążliwy dla mieszkańców Mokotowa i pracowników okolicznych biur remont ulicy Wołoskiej. Od niedzieli kierowcy będą jeździli przebudowanym fragmentem ulicy Wołoskiej pomiędzy Woronicza a Konstruktorską. Na Mokotowie zniknie wąskie gardło.

Kończy się przebudowa ul. Wołoskiej, gdzie przez wiele lat była tylko jedna jezdnia. Teraz powstała nowa - dla jadących w kierunku Służewca.

Drogowcy przebudowali skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i Odyńca oraz Woronicza. Wydzielone zostało również torowisko tramwajowe. Ulica została przebudowana na odcinku 1200 metrów.

W niedzielę otwarcie

Obecnie niemożliwy jest przejazd ul. Woronicza na wprost oraz skręt w lewo w kierunku Służewca. Nie można także przejechać ul. Wołoską na wprost w kierunku Konstruktorskiej. „Ostatnie prace na skrzyżowaniu z ul. Wołoskiej z Woronicza zakończą się w najbliższy weekend i w niedzielę, ok. godz. 22 zostanie otwarty ostatni przebudowany fragment ul. Wołoskiej od Woronicza do Konstruktorskiej” - zapewnia urząd miasta.

Zmiany dla pasażerów

Drogowcy w piątek w nocy zdemontują rozjazd służący do zmiany kierunku jazdy przy skrzyżowaniu z ul. Woronicza. Przebudują również tymczasową trakcją. W związku z tym przez weekend nie będą jeździły tramwaje linii 41, natomiast od poniedziałku od początku kursowania, tramwaje linii 17 wrócą na swoją podstawową trasę i będą kursowały do pętli Służewiec. Na swoje podstawowe trasy wrócą również autobusy linii 136, 138, 168, 218, 222, N01 i N34. Zastępcza linia Z1 zostanie zlikwidowana.

Czy Wołoska jest pechowa dla drogowców? Ostatnio informowaliśmy o otwarciu fragmentu jezdni od ul. Woronicza do Racławickiej. Przy układaniu nawierzchni zabrakło jednak asfaltu. Efekt? Uskoki i wystające studzienki. Czytaj więcej

TAK KILKA MIESIĘCY TEMU WYGLĄDAŁY UTRUDNIENIA W REJONIE WOŁOSKIEJ:

Popołudniowy szczyt na Mokotowie
Popołudniowy szczyt na MokotowieTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ło/

Pozostałe wiadomości