Przebudowa starej "ósemki", prace przy POW. Utrudnienia

Warszawa

GDDKiABudowa obwodnicy w Wawrze

Zwężą ulicę w Wawrze, a kierowcy dłużej postoją w Markach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed utrudnieniami rozpoczynającymi się we wtorek.

W godzinach popołudniowych rozpocznie się kolejny etap prac związanych z remontem nawierzchni krajowej "ósemki" w Markach.

Jak informuje GDDKiA w tym miejscu wydłuży się wyłączony z użytkowania odcinek jezdni w kierunku Białegostoku. Dotychczas kierowcy zjeżdżali na jezdnię lewą za skrzyżowaniem z ulicą Wiewiórki, a teraz będą to robić ponad dwa kilometry wcześniej, już na wysokości skrzyżowania z ulicą Rybną, tuż przy stacji paliw.

Po przełożeniu ruchu rozpocznie się frezowanie nawierzchni i układanie nowej.

"Nadal trwa remont pierwszego etapu - ulicy Wiewiórki w miejscowości Cegielnia. Przedłużenie związane jest z odkryciem bazaltowego bruku pod dotychczasową nawierzchnią i koniecznością uzyskania zgody konserwatora zabytków na dalsze prace. Wpływ na wydłużenie czasu realizacji prac ma również gorszy stan obiektów nad rzeką Czarną" - informuje GDDKiA.

Zwężenie w Wawrze

Drogowcy informują też o utrudnieniach w Wawrze. Od wtorku zwężona będzie jezdnia ulicy Izbickiej w rejonie skrzyżowań z Kwitnącej Akacji i Przełęczy. Prace związane są z przebudową instalacji podziemnych i - jak informuje GDDKiA zostały podzielone na kilka etapów:- od wtorku, 22 maja od godz. 7.00 do 24 maja zwężona będzie jezdnia za skrzyżowaniem z Kwitnącej Akacji,

- od czwartku, 24 maja od godz. 7.00 do 2 czerwca zwężona będzie jezdnia przed skrzyżowaniem z Przełeczy.W kolejnych etapach, od 14 czerwca do 19 lipca zwężona będzie jezdnia za skrzyżowaniem z Przełęczy.

ZOBACZ BUDOWĘ POW Z DRONA:

Budowa mostuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/r