Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Przebrany za kobietę chciał okraść monopolowy

Najnowsze

TVN24Mówi Mariusz Mrozek z komendy stołecznej

Mężczyzna przebrany za kobietę wtargnął do sklepu monopolowego na Bemowie. Zażądał pieniędzy i alkoholu. Uciekł, gdy sprzedawca odmówił. Chwilę później wpadł w ręce policji.

Do sklepu monopolowego przy ulicy Powstańców Śląskich wtargnął mężczyzna w damskiej bluzce i krótkiej spódniczce. Z torebki wyciągnął przedmiot przypominający broń i próbował zastraszyć właściciela, żądając wydania gotówki i alkoholu. Kiedy sprzedawca odmówił, napastnik uciekł ze sklepu.

Przyznał się do napadu

Pokrzywdzony zaalarmował policję. Informację o napadzie dostały wszystkie okoliczne załogi. Kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci zapukali do mieszkania podejrzanego. W zamrażalniku znaleźli atrapę broni oraz odzież, w którą ubrany był sprawca.

W czasie rozmowy z mundurowymi 33-latek przyznał się do napadu: - Na przestępcę się nie nadaję, wyszedłem kilka dni temu z mamra i nie umiem zrobić napadu – przyznał Jacek S.

Może posiedzieć 25 lat

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia działając w okresie recydywy grozi mu do lat 15 więzienia.

b/roody