Przebadali koszulkę Wojewódzkiego

Warszawa

tvnKuba Wojewódzki

Policjanci przebadali koszulkę, którą miał na sobie Kuba Wojewódzki podczas poniedziałkowego ataku. Jak podała policja, na ubraniu nie wykryto substancji groźnych dla życia lub zdrowia.

- Dziennikarz dostarczył do badania koszulkę. Została przekazana do laboratorium kryminalistycznego. Są ślady różnych substancji, ale nie stwierdzono na niej żadnych, które mogłyby zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka – mówi tvnwarszawa.pl Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej komendy.

"Płyn o brunatnej barwie"

Dziennikarz został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę w poniedziałek rano przed siedzibą radia, z którym współpracuje.

"Elegancko zamaskowany i ewidentnie pozbawiony poczucia humoru mężczyzna, zaatakował mnie niezidentyfikowanym płynem żrącym o brunatnej barwie, co jest dosyć symptomatyczne" – napisał Wojewódzki oświadczeniu w dniu zajścia.

Napastnik poszukiwany

Policjanci nadal prowadzą działania w sprawie ataku. Komenda Stołeczna Policji opublikowała we wtorek komunikat, w którym poinformowała, że "policjanci z komendy przy ulicy Grenadierów poszukują mężczyzny widocznego na publikowanych zdjęciach, który wczoraj około godz.7.30 w Warszawie przy ulicy Jubilerskiej 10 oblał nieznaną substancją dziennikarza zmierzającego do pracy".

Osoby, które rozpoznają mężczyznę mogą się kontaktować z policją przy ul. Grenadierów 73/75 lub z najbliższą jednostką policji. Można dzwonić także pod numery telefonów: (22) 603-76-55,(22) 603-76-62 bądź alarmowe: 997, 112.

ran/b

Policja bada sprawę ataku na Wojewódzkiego
fot. SE /EastNews, film TVN24