Prywatne firmy ze Służewca połączą Suwak z Cybernetyki

Powstanie nowa ulica
Powstanie nowa ulica
Adgar Poland
Adgar PolandPowstanie nowa ulica

Prywatny inwestor - w porozumieniu z miastem - wybuduje ulicę łączącą Cybernetyki i Suwak. To inwestycja, która pozwoli usprawnić przejazd w tej obciążonej i tak dzielnicy biurowej.

Projekt budowę jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnika, ścieżki rowerowej, przystanków autobusowych i miejsc parkingowych. Ulica będzie prowadziła od Cybernetyki, wzdłuż torów kolejowych, pod wiaduktem Marynarskiej i dalej do ulicy Suwak.

"Usprawni komunikację"

Inwestycja jest w całości finansowana przez firmy deweloperskie działające na terenie Służewca Przemysłowego. Planowane połączenie ma ułatwić życie kierowcom.

- Warszawa przekazała część gruntów pod planowaną przebudowę i dzięki takiemu współdziałaniu dzielnica zyska inwestycję, która w połączeniu z realizowaną właśnie modernizacją ulicy Marynarskiej znacząco usprawni komunikację w tej części Mokotowa - twierdzi Bogdan Olesiński, burmistrz dzielnicy.

Prywatna firma odpowiada za budowę i pozyskanie partnerów, którzy chcą wesprzeć inwestycję finansowo. Koszt szacowany jest na 5,5 mln złotych.

Rozpoczęcie prac i wybór wykonawcy nastąpią po uzyskaniu przez miasto decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Jak informują przedstawiciele dzielnicy, ulica ma być gotowa na przełomie tego i przyszłego roku. - Kierowcy i rowerzyści zyskają dodatkowe możliwości dojazdu do budynków biurowych i mieszkalnych, co z pewnością przełoży się na zmniejszenie korków w tym rejonie - powiedział Artur Filipiuk, dyrektor operacyjny Adgar Poland.

ran/r

Pozostałe wiadomości