Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Prywatne firmy ze Służewca połączą Suwak z Cybernetyki

Warszawa

Adgar PolandPowstanie nowa ulica

Prywatny inwestor - w porozumieniu z miastem - wybuduje ulicę łączącą Cybernetyki i Suwak. To inwestycja, która pozwoli usprawnić przejazd w tej obciążonej i tak dzielnicy biurowej.

Projekt budowę jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnika, ścieżki rowerowej, przystanków autobusowych i miejsc parkingowych. Ulica będzie prowadziła od Cybernetyki, wzdłuż torów kolejowych, pod wiaduktem Marynarskiej i dalej do ulicy Suwak.

"Usprawni komunikację"

Inwestycja jest w całości finansowana przez firmy deweloperskie działające na terenie Służewca Przemysłowego. Planowane połączenie ma ułatwić życie kierowcom.

- Warszawa przekazała część gruntów pod planowaną przebudowę i dzięki takiemu współdziałaniu dzielnica zyska inwestycję, która w połączeniu z realizowaną właśnie modernizacją ulicy Marynarskiej znacząco usprawni komunikację w tej części Mokotowa - twierdzi Bogdan Olesiński, burmistrz dzielnicy.

Prywatna firma odpowiada za budowę i pozyskanie partnerów, którzy chcą wesprzeć inwestycję finansowo. Koszt szacowany jest na 5,5 mln złotych.

Rozpoczęcie prac i wybór wykonawcy nastąpią po uzyskaniu przez miasto decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Jak informują przedstawiciele dzielnicy, ulica ma być gotowa na przełomie tego i przyszłego roku. - Kierowcy i rowerzyści zyskają dodatkowe możliwości dojazdu do budynków biurowych i mieszkalnych, co z pewnością przełoży się na zmniejszenie korków w tym rejonie - powiedział Artur Filipiuk, dyrektor operacyjny Adgar Poland.

ran/r