Pruszków znów bez wody

Warszawa

archiwum TVNKolejna awaria w Pruszkowie. Podstawią beczkowozy

Mieszkańcy Pruszkowa, którzy dopiero co odzyskali wodę po kilkudniowej przerwie, w poniedziałek znów mogą się spodziewać dłuższej przerwy w dostawie. Doszło do kolejnej awarii.

W środę wieczorem udało się usunąć awarię, która na trzy dni pozbawiła części mieszkańców Pruszkowa wody i spowodowała problemy w całym mieście.

Problem 50 metrów dalej

Rura była szczelna zaledwie dobę. W nocy z czwartku na piątek woda ponownie zaczęła wypływać spod ziemi.

– Do awarii doszło na tym samym przewodzie. 50 metrów od naprawionego fragmentu – mówi Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Miejsce jest monitorowane. Wodociągowcy nie chcą zakręcać wody w weekend, więc naprawę zaplanowali na poniedziałek. O ile sytuacja się nie pogorszy, to zasuwy zostaną zamknięte o godzinie 9.00.

Wodociągowcy mają nadzieję, że z pracami uda się uporać w mniej niż 24 godziny, jednak wszystko okaże się po odkopaniu rury i dokładnym obejrzeniu uszkodzeń.

W poniedziałek, ok. godz. 15.00, MPWiK poda godzinę, o której woda ponownie ma popłynąć z kranów. Wodociągowcy zastrzegają, że prace są skomplikowane, bo w ziemi jest dużo starych instalacji, których nie obejmują plany, więc naprawa może się przeciągnąć.

Ustawią beczkowozy

Niskiego ciśnienia, szczególnie na wyższych kondygnacjach, albo całkowitego braku wody muszą spodziewać się mieszkańcy części Komorowa oraz osiedli: Prusa, Staszica, Działkowa i Ostoja w Pruszkowie.

Beczkowozy z wodą pitną zostaną ustawione przy ulicach:

ul. Emancypantek róg ul. Lalki,

ul. Antka róg ul. Placówki,

ul. Helenowska róg ul. Jasnej,

ul. Działkowa róg ul. Akacjowej,

Al. Wojska Polskiego przy ul. Wokulskiego,

ul. Andrzeja przy ul. Ewy,

Al. Niepodległości przy ul. Drzymały,

ul. Sienkiewicza róg ul. Ołówkowej.

wp/mz