Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pruszków odzyskał wodę

Warszawa

fot. morguefile.com

Brak wody zaskoczył rano mieszkańców Pruszkowa. Przyczyną była awaria na nowym odcinku magistrali w Al. Jerozolimskich. Wcześnieśniej, do sobotniego wieczoru, dopływ wody odcięty był z powodu prac przy przebudowie magistrali, które trwały kilkanaście godzin dłużej, niż planowano.

- Między 7.00 a 10.00 rano doszło do awarii wodociągowej na nowo wybudowanym odcinku magistrali, co wpłynęło na obniżenie ciśnienia w kranach w Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach - tłumaczy Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK. Jak poinformowała, po godz. 10.00 awarię udało się naprawić i mieszkańcy tego rejonu nie powinni mieć już problemu z dopływem wody.

"Kolejny dzień susza"

O problemach internauci pisali już od rana forum i na skrzynkę warszawa@tvn.pl.

- Ludzie, co to jest ? Wstaję rano, wody znów nie ma. Oni jaja sobie z nas robią ? To już jest przegięcie. Widzę, że doba już nie starcza na ogarnięcie spraw i trzeba zabrać nam wodę na kolejny dzień. To są chyba jakieś żarty - denerwował się warszawiak. - Kolejny dzień susza w kranach w Pruszkowie - od godziny 8 znowu nie ma wody. Ile jeszcze to potrwa? - pytał TJ.

Brak informacji, nie można się dodzwonić

Mieszkańcy byli zdezorientowani i oburzeni brakiem informacji. - W Pruszkowie znowu nie ma wody, 994 nie odpowiada - pisał darek. - Znowu nie ma wody. Do MPWiK nie można się dodzwonić, na ich stronie nie ma żadnej informacji - potwierdzała kwika. - Na os. Prusa w Pruszkowie nie widzę beczkowozu. Wczoraj widziałem go z okien, a dzisiaj go nie ma. Mam nadzieję, że tylko go przestawili. Ciekawe, czy ktoś poniesie konsekwencje tej sytuacji - zastanawiała się internautka.

Problemy mieli też mieszkańcy Piastowa i Opaczy-Kolonii. - W Piastowie niestety wody nie ma, o 7.30 leciała jak "krew z nosa", a teraz sucho. Trzeci dzień - "fachowcy z MPWiK" - relacjonowała miniucha. - Opacz-Kolonia nie ma wody - pisał J.

W sobotę musieli czekać do wieczora

W piątek rano wodociągowcy odłączyli fragment magistrali w Al. Jerozolimskich na odcinku między ulicami Spisaka i Jesionową. Według planu wyłączenie miało trwać dobę - do godziny 9.00 w sobotę. Następnego dnia wody jednak nie było. Okazało się, że mieszkańcy musieli się bez niej obejść do wieczora.

Około godz. 18 wykonawca prac przekazał magistralę wodociągowcom, MPWiK przeprowadziło próby szczelności i po godz. 21 woda zaczęła stopniowo dopływać do mieszkań. - Najdłużej na wodę powinni czekać mieszkańcy Michałowic - zapowiadał wieczorem Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

js/roody