Prowadził autobus linii 195. Miał 2 promile

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

We wtorek, w centrum Warszawy, policja zatrzymała kierowcę autobusu miejskiego linii 195. Miał ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Dariusz M. został zatrzymany przy pl. Piłsudskiego

Woził pasażerów

Informację o tym, że kierowca autobusu 195 może być nietrzeźwy dotarła do MZA przed godziną 19.00 od innego kierowcy. Na miejsce natychmiast przyjechał dyspozytor i wezwani policjanci. Po badaniu alkomatem okazało się że Dariusz M. ma ponad dwa promile. – Niestety, mężczyzna kierował tego dnia autobusem i woził pasażerów – ubolewa Sławomir Ślubowski z MZA. – To, że o zajściu poinformował pracownik MZA pokazuje, że nie ma tolerancji dla tak skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań – dodaje Ślubowski

Pił w pracy?

Kierowcy rozpoczynający pracę są kontrolowani przez dyspozytora. Jeżeli ma on wątpliwości, czy pracownik jest trzeźwy poddaje go badaniu alkomatem – tłumaczy rzecznik. – Najprawdopodobniej kierowca linii 195 spożył alkohol już w trakcie wykonywania obowiązków służbowych – mówi Ślubowski.

Dariusz M. został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Jeżeli śledczy potwierdzą, że kierował pod wpływem alkoholu straci prawo jazdy i zapłaci grzywnę Grozić mu tez będzie do 2 lat więzienia.

wp