Prosty, unik, sierp. Kapucynki walczą o remont domu dziecka

Warszawa

Zakonnice walczą o pomocSiostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa
wideo 2/2

Siostry kapucynki wybrały nietypową metodę zbierania pieniędzy na remont domu dziecka. Nagrały filmik, na którym szykują się do walki. Walki o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Muzyka przypominającą sławną melodię z filmu Rocky i one - pięć zakonnic w habitach, które wchodzą do sali treningowej.

Zaczyna się od rozgrzewki. Pajacyki, podnoszenie ciężarków, skakanka - to tylko wstęp. Potem uderzenia w tak zwaną gruszkę i uniki, a na końcu proste i sierpy w rękawicach.

No i uznanie zawodników, którzy po chwili wchodzą do sali.

"Od ponad 20 lat..."

Swój trening siostry z Siennicy, miejscowości niedaleko Mińska Mazowieckiego, nagrały i wpuściły do sieci. Cel? O tym napisały na swoim profilu na Facebooku. "Od ponad dwudziestu lat prowadzimy Dom Dziecka w Siennicy. Bywało różnie ale zawsze dawałyśmy radę. Niestety teraz budynek wymaga kompleksowej modernizacji i dostosowania do wymogów sanitarnych i p.poż. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci, więc podejmujemy wyzwanie. Koszty przedsięwzięcia są bardzo duże, stąd nasza prośba o wsparcie" - przekonują.Walką o przyszłość domu dziecka chcą zarazić więcej osób. Apelują o przekazywanie cegiełek. Wpłat można dokonywać na konto:46 1240 2702 1111 0000 3041 6899 z dopiskiem "Na remont Domu Dziecka".ran/pm