Prosto, zygzakiem, kajakiem na budowę mostu

Warszawa

| Fakty w Południefot

Niedziela, a więc czas na spływ! Kajakowe wcieczki, organizowane przez fundację Ave, cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Pływają dzieci, studenci, a nawet seniorzy. W kajakach odwiedzili - i mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzą - wiele ciekawych miejsc. Zobacz, jak wyglądała nietypowa wizyta na budowie mostu Północnego.

Na dzisiejszy spływ Wkrą i Narwią miejsc zabrakło już dawno. - Dlatego fundacja zorganizuje powtórkę za tydzień - obiecuje szef Ave, Bartłomiej Włodkowski.Co przyciąga kajakowiczów?

- Zawsze chciałem poznać Wisłę. Przejeżdżałem rowerem po jednym, drugim, trzecim moście i widziałem, jak fantastycznie wygląda z góry - stwierdził w rozmowie z reporterem tvnwarszawa.pl Mateusz Bocheński, student Politechniki - Spodziewałem się, że nurt będzie silniejszy, że będę miał trudności z opanowaniem kajaka, ale nie było problemu - dodał.

Szlakiem mostów

Razem z naszym reporterem i kilkudziesięcioma innymi osobami popłynął w rejsie z Gocławia, którego celem była budowa mostu Północnego, tuż przed montażem drugiego przęsła. Białołęcko-bielański most zmienia się dynamicznie. Teraz konstrukcja wygląda już nieco inaczej. Niedługo wzbogaci się o kolejną przeprawę.

Wycieczki bliższe i dalsze

Warszawa jest mekką kajakarzy związanych z Ave, ale chętnie odwiedzają też dalsze rejony Mazowsza - dopływy Wisły.

- Spływy się organizowane w każdy weekend. Namawiam rodziców, nawet z bardzo małymi dziećmi - zachęca Leszek Włodkowski, instruktor kajakarstwa.

Wycieczki są dofinansowane przez ratusz.Dzieci biorą w nich udział bezpłatnie. Starsi płacą około 25 zł.Trzeba się wcześniej zapisać. Fundacja zapewnia sprzęt, przewodnika i ratownika.

Chcesz spróbować swoich sił? Sprawdź terminy kolejnych spływów Wisłą i jej dopływami.

Lech Marcinczak/Mateusz Kalbarczyk/band//mz