Proponował wynajem cudzych mieszkań, wyłudził tysiące złotych

Warszawa

kspOszust w rękach policji

Policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę, który wyłudzał pieniądze proponując wynajem cudzych mieszkań w Warszawie. Ofiarami oszusta, który został aresztowany na trzy miesiące, mogło paść kilkadziesiąt osób - poinformowała w poniedziałek PAP stołeczna policja.

Jak wynika z policyjnych ustaleń 32-letni Michał W. za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych wyłudzał od przyszłych klientów zaliczki za wynajem mieszkań, które nie były jego własnością, na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Oszukał 20 osób?

Jak powiedziała PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, zaliczki wynosiły każdorazowo około 1000 złotych. Śledczy podejrzewają, że w ten sposób mogło zostać oszukanych ponad 20 osób.

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę na warszawskiej Pradze. - Namierzenie go było niezwykle trudne, ponieważ często zmieniał swój wygląd i miejsce pobytu. W razie potrzeby telefonował z budek, rzadko kontaktował się osobiście z innymi osobami - powiedziała Adamus.

Areszt na 3 miesiące

Do tej pory na policję w centrum Warszawy zgłosiło się kilka poszkodowanych w ten sposób osób. - Prowadzący sprawę policjanci podejrzewają, że skala tego przestępstwa może być jednak znacznie większa. Michał W. za podobne czyny był już karany oraz notowany w policyjnych kartotekach - powiedziała Adamus.

Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Oszust w rękach policji | ksp
Oszust w rękach policji | ksp
Oszust w rękach policji | ksp
Oszust w rękach policji | ksp
Oszust w rękach policji | ksp
Oszust w rękach policji | ksp

PAP/ran/roody