Proponował podwózkę. Wywiózł do lasu i wykorzystał

Warszawa

| Dominik Szcześniak i Maciej Pałka/Rewiryfot. KSP

Adam G., widząc na przystanku autobusowym kobietę z dzieckiem, zaproponował jej podwiezienie swoim samochodem. Po kilku kilometrach skręcił do lasu i zmusił kobietę do zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych. Policja podejrzewa, że popełnił więcej podobnych przestępstw.

Sprawa miała swój początek w marcu ubiegłego roku. Wtedy to do komisariatu policji w Wieliszewie zgłosiła się młoda kobieta, która opowiedziała funkcjonariuszom o tym, co ją spotkało.

Groził, że skrzywdzi dziecko

Kiedy stała z dzieckiem na przystanku autobusowym na ulicy Modlińskiej podjechał do niej młody mężczyzna i zaproponował podwózkę. Kobieta wsiadła z dzieckiem do samochodu. Po kilku kilometrach kierowca granatowego vw passata skręcił do lasu, zatrzymał pojazd i zażądał od kobiety zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych. Sugerował, że jeśli tego nie zrobi, to jej dziecku może stać się krzywda. Nastepnie sprawca pozostawił 24-latkę z dzieckiem w lesie i odjechał.

Podejrzewają, że zaatakował więcej kobiet

Legionowscy kryminalni ustalili dane personalne sprawcy i po niemal roku od zdarzenia zatrzymali 28-letniego Adama G. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, a pokrzywdzona w trakcie okazania rozpoznała w nim sprawcę.

Policjanci prowadzący tę sprawę podejrzewają, że Adam G. może mieć związek z pięcioma podobnymi przestępstwami popełnionymi na ternie powiatów legionowskiego i nowodworskiego. Za tego typu przestępstwo zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

mjc/mz