Prońko, Nehrebecka, Wielanek. Artyści w Radzie Warszawy

Warszawa

Artyści w Radzie Warszawy

W nadchodzącej kadencji w Radzie Warszawy zasiądą ludzie kultury: Anna Nehrebecka, Krystyna Prońko i Stanisław Wielanek.

Anna Nehrebecka (PO) jest aktorką filmową i teatralną. Za swoją działalność kulturalną była wielokrotnie nagradzana, w tym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W Radzie Warszawy zasiada od 2010 roku. W mijającej kadencji przewodniczyła komisji nazewnictwa. W tym czasie m.in. patronem bezimiennego dotychczas ronda przy Dworcu Centralnym został Czterdziestolatek.

Piosenkarze w Radzie

Piosenkarka Krystyna Prońko (PO), autorka słynnego przeboju "Jesteś lekiem na całe zło", jak sama przyznaje, nie ma żadnego doświadczenia politycznego. - Z racji mojego zawodu i czterdziestokilkuletniej pracy to będzie główny temat mojej działalności. Interesują mnie również drogi czy lasy warszawskie. Jestem wielką fanką drzew – mówiła w studiu TVN24. Kandydowała z ostatniego miejsca w okręgu nr 7 (Targówek, Rembertów, Wawer, Wesoła).

W Radzie Warszawy zasiadać będzie również Stanisław Wielanek (PiS). Znany bardziej jako Stasiek, znawca folkloru miejskiego. Jest liderem Kapeli Warszawskiej, a wcześniej Kapeli Czerniakowskiej. Gra na akordeonie i śpiewa piosenki z czasów przedwojennej Warszawy czy Lwowa. W repertuarze są również utwory z czasów okupacji, czy inspirowane folklorem więziennym.

Do Rady Warszawy dostał się też Filip Frąckowiak, syn piosenkarki Haliny Frąckowiak.

Podano wyniki wyborów

W piątek wieczorem Miejska Komisja wyborcza podała wyniki wyborów do Rady Warszawy. We wszystkich okręgach wyborczych oddano 591 tys. 184 głosy. Na PO oddano 226 tys. 585 głosów, PiS zebrało 173 tys. 646 głosów, SLD – 50 tys. 677, a Warszawska Wspólnota Samorządowa 37 tys. 572.

W drugiej turze o fotel prezydenta zawalczy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Jacek Sasin (PiS).

Tak Hanna Gronkiewicz-Waltz zareagowała na sondażowe wyniki wyborów:

"Jestem wdzięczna, że mi zaufaliście"
TVN24

Jacek Sasin o sondażowych wynikach:

Jacek Sasin komentuje sondażowe wyniki
TVN24

wp/ran