Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Promem przez Wisłę

Najnowsze

Warszawiacy pływają po Wiśle

Pogoda dopisała, pasażerowie również. Do bezpłatnych promów ustawiały się długie kolejki oczekujących, tramwaj wodny miał komplet pasażerów a bilety na statek do Serocka zostały wyprzedane na kilka rejsów do przodu.

Do bezpłatnych promów, które zaczęły kursować 1 maja, od razu ustawiły się kolejki. Pasażerowie, chcący się przeprawić przez Wisłę, musieli przepuścić nawet dwa kursy.

- Pływa bardzo dużo ludzi. Szczególnie rodziców z dziećmi, dla których prom jest dużą atrakcją – mówi kapitan Wiesław Płasowski. Na pokład zaprasza również rowerzystów, dla których przewidziano specjalne stojaki.

Statkiem do Serocka

Jak informuje ZTM dużym powodzeniem cieszą się również inne wiślane jednostki. Tramwaj wodny miał komplet pasażerów, a bilety na statek do Serocka zostały sprzedane na kilka rejsów do przodu.

Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia codziennie. Bilet na rejs po Wiśle kosztuje 18 zł, a za całodniowa wycieczka do Serocka – 36 zł.

wp/par