Prokuratura wszczęła śledztwo po śmierci syna Adama Struzika

Warszawa

archiwum TVN24Prokuratura zbada śmierć Jakuba Struzika

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w poniedziałek śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika, syna marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z PSL - powiedział w poniedziałek rzecznik prokuratury Przemysław Nowak.

Nowak powiedział, że jeszcze w poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Zaznaczył, że inne decyzje i informacje o wynikach postępowania będą znane w środę.

- 8 listopada wieczorem doszło do zdarzenia, które według wstępnej oceny było samobójstwem - targnięciem się na własne życie Jakuba Struzika przez skok z wysokości - powiedział prokurator.

Prokuratura prowadzi śledztwo, by wyjaśnić, czy nikt nie namawiał go i nie doprowadził do targnięcia się na życie.

- To kwalifikacja robocza, kodeksowa i standardowa przy samobójstwach - podkreślił.

- Podstawowym powodem tego postępowania jest potwierdzenie, że to było samobójstwo, oraz sprawdzenie tego, czy pomocą lub namową ktoś nie doprowadził do tego samobójstwa - sprecyzował rzecznik.

Marszałek Struzik wycofał się z kampanii

Marszałek Struzik o śmierci syna poinformował w internecie. "Kochałem mojego jedynego Syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny" - napisał. Jakub miał 28 lat.

Zapowiedział też, że przez najbliższe dni przestaje prowadzić kampanię wyborczą.

Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 roku i kandyduje do sejmiku w zbliżających się wyborach, jest liderem listy PSL z okręgu Płock - Ciechanów - Żyrardów.

PAP/mz