Prokuratura: uraz głowy przyczyną śmierci perkusisty

Warszawa

Zginął znany perkusista"Fakty" TVN
wideo 2/2

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ prowadzi śledztwo w sprawie wypadku na Modlińskiej, w którym zginął muzyk Grzegorz Grzyb. W czwartek odbyła się sekcja zwłok 47-letniego perkusisty. Biegły wstępnie określił, że przyczyną zgonu były poważne urazy głowy i mózgu.

Perkusista zmarł w poniedziałek po tym, jak jadąc na rowerze ulicą Modlińską, został potracony przez samochód. Jak ustaliła PAP, Grzegorz Grzyb w chwili zdarzenia miał na głowie kask.

W czwartek w zakładzie medycyny sądowej odbyła się sekcja zwłok.

Uraz głowy i mózgu

- Jest wstępny protokół z sekcji zwłok, w którym znajduje się stwierdzenie, że przyczyną zgonu były obrażenia ciała w postaci urazu głowy i mózgu. Pokrzywdzony miał także inne obrażenia. Na szczegółową opinię biegłego trzeba zaczekać około dwóch, trzech miesięcy - poinformował szef Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ Artur Oniszczuk.

Śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym wszczęto po zawiadomieniu ze Szpitala Bródnowskiego, gdzie perkusista w poniedziałek zmarł.

Oniszczuk poinformował, że przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia. Dopiero po zebraniu całego materiału dowodowego zostanie powołany biegły z zakresu ruchu drogowego, którego zadaniem będzie odtworzenie przebiegu wypadku. Śledczy zabezpieczyli do tych badań także BMW, które potrąciło Grzyba.

- Po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego będzie podjęta decyzja, czy ktokolwiek powinien ponieść odpowiedzialność karną - powiedział Oniszczuk.

Zderzenie na Modlińskiej

W poniedziałek Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji informowała, że do zdarzenia doszło po godzinie 9. Zgłoszenie dotyczyło zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym marki BMW na Modlińskiej, w kierunku Legionowa. Rowerzysta został zabrany do szpitala jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy.

Informację o tym, że w wypadku zginął Grzegorz Grzyb, podało m.in. Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

Grzyb urodził się w Stargardzie. Kolarstwo było jego największą, po muzyce, życiową pasją.

Perkusistę żegnali znani muzycy, z którymi przez lata współpracował. "Grał fenomenalnie (...). Miał cudny rower i kosmiczny strój. Jeździł świetnie, pięknie wyglądał" - napisał w poniedziałek w portalu społecznościowym Zbigniew Hołdys.

"Grzyb, wieloletni perkusista Szwagierkolaska i mój serdeczny kolega. (..) Grzesiu nigdy nie zapomnę Twojego poczucia humoru i wspaniałego swingu w bębnieniu. Wielka strata, żegnaj i spoczywaj w pokoju - Twój Ziom Muniek" - napisał z kolei Muniek Staszczyk.

Tragicznie zmarły perkusista współpracował także z Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, Sławomirem Kulpowiczem, Maciejem Sikałą, Wojciechem Staroniewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim. Z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką od 2009 roku tworzył trio 3 Jazz Soliders. Grał także z krakowską grupą Laboratorium.

PAP/kw/pm