Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Prokuratura: "Prezes wydawnictwa zabił swojego wspólnika"

Najnowsze

TVN 24Mówi Mariusz Piłat, zastępca prokuratora okręgowego Warszawa-Praga

Były radny dzielnicy Targówek i ekspert ds. lotnictwa Krzysztof Z. jest ofiarą ataku, do którego doszło w siedzibie wydawnictwa Magnum X przy ulicy Grochowskiej. - Poszło o sprawy finansowe i o brak porozumienia odnośnie przyszłości spółki - ujawnili prokuratorzy.

Oświadczenie w tej sprawie wydał Mariusz Piłat, zastępca prokuratora okręgowego Warszawa-Praga.

- Najpierw w jednym z pomieszczeń, podczas spotkania zarządu wydawnictwa, jego 48-letni prezes Cezary S. zdetonował ładunek wybuchowy. Następnie wszyscy obecni w pokoju wyszli na korytarz. Wtedy Cezary S. zaatakował nożem Krzysztofa Z. Zadał mu ciosy w okolice klatki piersiowej, brzuch i plecy - opisuje Piłat.

Jak dodał prokurator, motywem ataku były sprawy finansowe: - W tym brak konsensusu odnośnie dalszej przyszłości spółki i spraw personalnych w firmie - precyzuje prokurator Piłat.

W ten sposób odniósł się do informacji niektórych mediów, że zabójstwo Krzysztofa Z. mogło mieć związek z jego wypowiedziami w sprawie katastrofy w Smoleńsku.

Arsenał broni i materiały wybuchowe

W czasie oględzin, w jednej z szaf śledczy znaleźli duże ilości amunicji, broni i materiałów wybuchowych. Zawartość szafy nie należała ani do Cezarego S., ani do Krzysztofa Z. - Ponadto przeszukaliśmy jedno z mieszkań w Warszawie. Znaleźliśmy tam granaty czy wyrzutnię RPG i przekroje broni maszynowej - dodaje Piłat.

Cezary S., ani druga ranna osoba nie został jeszcze przesłuchane. Nie pozwala na to ich stan zdrowia.

Były radny Targówka

Krzysztof Z. miał 48 lat. W latach 2006 - 2010 był radnym dzielnicy Targówek. W 2011 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości bez powodzenia kandydował do sejmu. W mediach wielokrotnie zabierał głos, jako ekspert odnośnie katastrofy smoleńskiej. Był również członkiem zarządu wydawnictwa militarystycznego Magnum X, kierował tam miesięcznikiem TW Historia.

bf/roody