Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Prokuratura: pięć osób z zarzutami w sprawie przetargów na windy

Warszawa

CBACBA zatrzymało pięć osób

Pięć osób usłyszało zarzuty, które dotyczą między innymi przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz ustawiania przetargów publicznych - poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Wśród podejrzanych są: Przemysław B. - dyrektor przychodni w Ząbkach i Krystian W. - urzędnik Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie oraz trzy osoby reprezentujące spółkę prawa handlowego, która ubiegała się o przetargi publiczne.

Wszyscy z zarzutami

Według prokuratury Przemysław B. miał przekazywać spółce ubiegającej się o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowanie i dobudowanie do budynku przychodni dźwigu dla niepełnosprawnych, istotne informacje dotyczące tego zamówienia.Piotr B. jeden z szefów spółki usłyszał zarzut wejścia w porozumienie z dyrektorem przychodni i pozyskiwania od niego istotnych informacji dotyczących zamówienia publicznego.Z kolei Krystian W., pracownik Wydziału Utrzymywania Dróg ZDM miał przekazywać ważne dane dotyczące organizacji trzech przetargów między innymi na ochronę tunelu dla pieszych pod trasą W-Z, utrzymania czystości w tunelu oraz administrowania urządzeniami dźwigowymi.Jak zaznaczył Łapczyński podejrzani nie przyznali się do popełniania zarzucanych im czynów.

Prokurator zastosował wobec nich dozór policji i poręczenia majątkowe.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zatrzymaniu dużej grupy przestępczej:

Prokuratura o zatrzymaniachTVN24
wideo 2/2

PAP/kz/pm