Prokurator: zarzuty dla małżeństwa za znęcanie się nad psami

Warszawa

ShutterstockSprawa znęcania się nad zwierzętami (zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura w Nowym Dworze Mazowieckim zarzuca dwóm osobom znęcanie się nad siedmioma psami. Zwierzęta zostały zabrane właścicielom i trafiły do schroniska.Śledczy podają, że przestępstwo wyszło na jaw, gdy policjanci zjawili się u Dawida S. w innej sprawie.

"Oszustwa internetowe"

- Chodziło o oszustwa dokonywane za pośrednictwem internetu. W trakcie przeszukiwania mieszkania w Nowym Dworze mazowieckim wyszła sprawa ze zwierzętami - mówi Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Okazało się, że małżonkowie: Anna i Dawid S. w wynajmowanym mieszkaniu trzymali siedem psów, które były przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. Prokuratura podaje, że zwierzęta były chore i nieleczone.

"Miały założone ubranka, które nie były przeznaczone dla tego gatunku, co skutkowało między innymi deformacją kończyn" - podaje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

Psy zostały odebrane właścicielom i przekazane do schroniska. Annie i Dawidowi S. przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 35 ust. 1 a Ustawy o ochronie zwierząt. Grozi im kara do dwóch lat więzienia.

ZOBACZ INNE SPRAWY DOTYCZĄCE ZNĘCANIA SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI:

ran

Pies porzucony nad Wisłąstraż miejska
wideo 2/4