Projekt Szpitala Południowego: są dwa odwołania

Warszawa

| National Archives, tvn24.plfot

Dwie firmy nie zgadzają się wyborem projektanta Szpitala Południowego. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta powierzył to zadanie Biuru Konsultingowemu Rozwoju Budownictwa Służby Zdrowia PROMEDICON. Teraz sprawa leży w rękach Krajowej Izby Odwoławczej.

O wyborze projektanta poinformowaliśmy pod koniec stycznia. Firma PROMEDICON zaproponowała za swoje usługi 2 mln 799 tys.

Jak mówili urzędnicy, to była najniższa cena spośród zaproponowanych w przetargu. Z tym wyborem jednak nie wszyscy się zgadzają. - Do dnia 10 lutego 2011 r. wniesione zostały 2 odwołania - informuje na swojej stronie internetowej SZRM. KIO ma rozpatrzyć skargi w ciągu 15 dni. - Rozstrzygnięcie przetargu jest możliwe najwcześniej pod koniec marca 2011 roku - czytamy w komunikacie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Ma być gotowy za cztery lata

Projekt ma być gotowy w ciągu 22 miesięcy, a szpital zbudowany do 2015 r. Lecznica ma mieć 250 łóżek i podziemny parking. W planach są oddziały: chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny, dziecięcy z neonatologią, wewnętrzny, OIOM i szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów. Szpital stanie u zbiegu u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi. Miasto zarezerwowało na jego budowę 224 mln zł.

ran