Projekt Szpitala Południowego na początku 2013 roku

Warszawa

| Fakty TVNOprac. Grafika TVN Warszawa

Najpóźniej za 22 miesiące dowiemy się, jak będzie wyglądał długo oczekiwany szpital Południowy. Zaprojektuje go firma Promedicon. W czwartek Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisze umowę z jej przedstawicielami.

Za projekt, firma z Krakowa dostanie blisko 2,8 mln zł. Jej pracownicy będą musieli opracować ursynowski szpital w szczegółach.

Skargi odrzucone

W środku ma być nawet 250 łóżek. W planach są oddziały: chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny, dziecięcy z neonatologią, wewnętrzny, OIOM i szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów.

Promedicon wygrał przetarg na projekt już pod koniec stycznia. Pokonał wtedy ośmiu konkurentów. Niektórzy nie dali za wygraną. Odwołali się do Krajowej Izby Odwoławczej, ale ich skargi zostały odrzucane.

Czas do 17 stycznia

Teraz droga do projektowania jest już otwarta. Zwycięzca będzie miał czas na przygotowanie dokumentacji do 17 stycznia 2013 r. Później przyjdzie czas na budowę, szpital ma być gotowy w 2015 r. Stanie u zbiegu u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi. Inwestycja pochłonie 224 mln zł.

ran/ec