Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Program "szkoła rodzenia" się skończył. Przyszłe matki zaniepokojone

Warszawa

archiwum TVNBędzie nowa edycja szkoły rodzenia

"Skończyły się dofinansowania do kursów rodzenia na terenie Warszawy. Ratusz do dziś nie ogłosił przetargu, a kobiety rodzące w marcu i kwietniu powinny już pod dawna na taki kurs uczęszczać" – napisała na Kontakt 24 zaniepokojona pani Sylwia. O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy stołecznych urzędników.

Jak podkreśliła, do każdego kursu należy przystąpić około trzy miesiące przed planowanym porodem, bo trwa aż pięć tygodni.

Pani Sylwia krytykuje urzędników za opieszałość i apeluje o interwencję. "Prywatne kursy są drogie, a matki zachęcane do płacenia podatków w Warszawie w tej chwili zostały "wyrolowane" - punktuje.

Będzie nowy program

Po wyjaśnienia skierowaliśmy się do stołecznego ratusza. Zastępca rzecznika prasowego Agnieszka Kłąb potwierdza, że miasto finansowało zajęcia w latach 2014-2016 w ramach programu pod nazwą "Szkoła rodzenia".

Program się skończył, ale – jak uspokaja Kłąb – będzie nowa edycja obejmująca lata 2017-2019. - W ubiegłym tygodniu rozstrzygnęliśmy konkurs ofert. W najbliższym czasie podpiszemy umowy, wtedy też nastąpi rozpoczęcie realizacji programu i wystartują nowe edycje szkół rodzenia dla warszawskich rodziców – tłumaczy rzeczniczka.

Na cały program ratusz przeznaczył 13 530 000 zł (4 510 000 zł rocznie).

Urzędnicy podkreślają też, że zajęcia szkoły rodzenia zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku skorzystało z nich 10 210 kobiet. W tym – zgodnie z ich przewidywaniami – udział weźmie 11 000 kobiet.

Czytaj także o kontrowersjach karmienia piersią w miejscu publicznym:

Akcja "Karmiące cyce na ulice"
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kw