Progi na początek. Gotowy pierwszy projekt z budżetu obywatelskiego 2016

TVN Warszawa

zdm.waw.plNa Wrocławskiej pojawiły się progi

Na ul. Wrocławskiej pojawiły się progi zwalniające. To pierwszy z projektów zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego na 2016 rok. Zagłosowało na niego ponad 1500 osób.

Rok 2016 już się zaczął, przystępujemy więc do realizacji projektów z budżetu partycypacyjnego. Pierwszy z nich jest już gotowy – na Bemowie - czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Jak informują drogowcy, od kilku dni przejście przez ul. Wrocławską przy wylocie ul. Blatona jest bezpieczniejsze. Wszystko za sprawą czterech progów zwalniających zamontowanych po obu stronach zebry.

- Dzięki nim mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przechodzić w drodze na przystanek, do przychodni, kościoła czy lokalnych sklepów - wylicza ZDM.

Jak podkreśla, o takie rozwiązanie postulowali sami mieszkańcy, którzy zgłosili projekt "Bezpieczne przejście przez ul. Wrocławską" do II edycji budżetu partycypacyjnego.

Zagłosowało na niego 1507 mieszkańców. To wystarczyło, by został wybrany do realizacji.

Trzecie odsłona budżetu

W zeszłym tygodniu minął termin składania projektów do III edycji budżetu obywatelskiego. Ratusz szacuje, że wpłynęło ponad 2600 projektów. Ostateczne dane mają być znane 22 stycznia. Głosowanie na projekty odbędzie się zaś w drugiej połowie czerwca, poprzedzi je dyskusja nad pomysłami.

Przypomnijmy, że do podziału jest 58 mln złotych.

BUDŻET OBYWATELSKI WZBUDZAŁ CZĘSTO DUŻE EMOCJE:

Wystąpienie Przemysława Paska
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

jk/sk