Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Próbują sprzedać za 22 mln, chętnych brak. Co z niszczejącą kamienicą?

Warszawa

Urząd MiastaKamienica przy al. Solidarności 145

Miał być pokaźny zastrzyk gotówki, ale jest fiasko. Urzędnicy już dwa razy próbowali sprzedać kamienicę przy al. Solidarności 145. Nikt jednak jej nie chce.

W tym tygodniu minął termin składania ofert na zakup niszczejącego budynku przy al. Solidarności 145.- Nie została złożona żadna – mówi tvnwarszawa.pl Mariusz Gruza, rzecznik dzielnicy Wola.

Za 22 mln zł

A to już było drugie podejście do sprzedaży budynku, który powstał na początku XX wieku. Za pierwszym razem również chętnych nie było. Potencjalnych inwestorów może zniechęcać stan budynku, ale również cena. Wolscy urzędnicy wycenili budynek na 22 mln zł.Co teraz? Czy będzie trzecie podejście? – Będziemy sprawę analizować i podejmiemy decyzję – odpowiada ogólnie Gruza.W remont kamienicy trzeba zainwestować, a do tego czuwa nad nią konserwator zabytków. Nowy właściciel budynku będzie musiał zachować układ i konstrukcję, a także historyczne elementy wnętrz. Parter będzie mógł zostać przeznaczony na funkcje handlowe i usługowe, a wyższe kondygnacje - na mieszkania.

Jak już pisaliśmy, wolscy urzędnicy planowali wydać zarobione w ten sposób pieniądze na inwestycje w dzielnicy. CZYTAJ WIĘCEJ O PLANACH.

TAK WYGLĄDAJĄ WNĘTRZA KAMIENICY PRZY AL. SOLIDARNOŚCI 145 (NAGRANIE Z MARCA):

Kamienica ma zostać sprzedana
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ran/mś