Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Próbowali ukraść obraz z wernisażu

Warszawa

Archiwum tvnwarszawa.plZatrzymano dwie osoby

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o usiłowanie kradzieży obrazu z wernisażu. Jeden z gości widział, jak wychodzą z prezentowanym dziełem.

Do całego zdarzenia doszło kilka dni temu w nocy na Grochowie. Para bawiła się na jednej z zamkniętych imprez, ale przenieśli się na sąsiednią, która była wernisażem.Jak informuje stołeczna policja, w pewnym momencie jeden z gości zauważył, że oboje próbują wyjść stamtąd z jednym z obrazów. Kobieta i mężczyzna schodzili już po schodach, ale zostali zatrzymani.

Byli pod wpływem alkoholu

"Najpierw udawali zaskoczonych, nie potrafili wyjaśnić jak znaleźli się na tej imprezie, a potem deklarowali, że mogą nawet odkupić ten obraz. 27-latkowie, Aleksandra P. i Artur B. byli pod wpływem alkoholu, zostali zatrzymani, a ich łup powrócił do właścicielki, organizatorki przyjęcia, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i wyceniała wartość obrazu na 9 tysięcy złotych" – informują policjanci z Pragi Południe.Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału mienia. 27-letnia Aleksandra P. i 27-letni Artur B. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży.ran//ec