Próbowali okraść jednego z najbogatszych Polaków

Najnowsze

CBŚPAkcja CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali czterech mężczyzn, którzy próbowali okraść konto bankowe jednego z najbogatszych Polaków. Ich łupem miało paść 1,5 mln złotych. Wszyscy przestępcy są mieszkańcami województwa mazowieckiego.

- Policjanci CBŚP z Olsztyna współpracując z pracownikami jednego z banków w Olsztynie zapobiegli wyłudzeniu 1,5 mln złotych z konta należącego do jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce" - powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Policja nie mówi o szczegółach

Policjanci wiedząc, że ktoś ma zgłosić się do banku, by zrealizować przelew tej kwoty, zorganizowali zasadzkę. Wpadło w nią czterech mężczyzn z województwa mazowieckiego w wieku od 31 do 52 lat. Zostali zatrzymani zaraz po wyjściu z placówki, będąc przekonanymi, że transakcja została zrealizowana.

Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP, jeden z mężczyzn miał podrobiony dowód osobisty i posłużył się nim przy potwierdzeniu zlecenia. Zlecona transakcja została zablokowana.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia 1,5 mln złotych na szkodę właściciela rachunku. Za ten czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA TVN24.PL

PAP/KB/kk