Problemy przy rekrutacji? "To sytuacja przejściowa"

Warszawa

sxc.huRuszają zapisy do przedszkoli

Elektroniczny system rejestracji do szkół podstawowych i przedszkoli sprawa problemy rodzicom. Na forum tvnwarszawa.pl skarżą się na błąd, który pojawia się podczas wypełniania formularza.

Od dzisiaj rodzice mogą zapisywać swoje pociechy do przedszkola i szkoły podstawowej. Wiele osób chce załatwić tę formalność przez internet.

I tu napotykają problem. "Niestety błąd...Dzwoniłam na informację, pracują nad usunięciem awarii, może w godzinach popołudniowych zacznie działać albo dopiero jutro....Nic dodać nic ująć ;(", "Nadal jest błąd" - piszą od rana na forum tvnwarszawa.pl rodzice.

- Pojawiać mogą się przejściowe problemy - mówi Agnieszka Kłąb, z-ca rzecznika Ratusza.

Kolejność zgłoszeń bez znaczenia

Część rodziców zapewnia, że mimo początkowych problemów, rejestracji udało im się dokonać. Co z tymi, którzy formularza wypełnić nie mogą?

Agnieszka Kłąb przypomina, że kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. - Mimo, że nie obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy", obłożenie jest duże i system może być przeładowany. Prosimy o cierpliwość i spróbowanie ponownie, na przykład za ok. 30 minut - dodaje.

Przywilej za podatek

W przypadku rejestracji do przedszkoli, większą szansę na miejsce mają dzieci samotnych matek lub ojców, dzieci wychowywane w rodzinie zastępczej lub te, których rodzice pracują.

Dodatkowe punkty zostaną przyznane dzieciom, których rodzice płacą podatki w Warszawie. To nowość.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

ran/mz