"Problemem Ochoty jest brak konsultacji społecznych"

Warszawa

| smh.com.auTVN Warszawa

Likwidacja bazaru przy ul. Banacha, fatalny stan ul. Włodarzewskiej, źle przeprowadzane konsultacje społeczne - właśnie z takimi problemami mają do czynienia mieszkańcy Ochoty.

Ochota to jedna z najgęściej zaludnionych dzielnic Warszawy. Mieszka tu około 90 tysięcy mieszkańców. Jak w większości dzielnic również tu dominują problemy komunikacyjne. Środową dyskusję w programie "Twój Wybór" zdominował temat ul. Włodarzewskiej.

Włodarzewska bez kanalizacji

Włodarzewska, łącząca ul. Grójecką i Al. Jerozolimskie to ważna ochocka arteria. Niestety od lat w większości pozbawiona jest odwodnienia i znajduje się w fatalnym stanie.

- Z ulicą Włodarzewską jest problem i wymaga ona czegoś więcej niż liftingu, Jednak problem jest bardziej złożony. My po prostu nie mamy gdzie tej ulicy odwodnić. Liczyliśmy na trasę NS, ale ta inwestycja się opóźnia - tłumaczy Maurycy Wojciech Komorowski, burmistrz Ochoty. Ale jest też dobra wiadomość. - Ulica jest aktualnie w remoncie i będzie równa już za miesiąc - zapewnia burmistrz.

Brakuje konsultacji

Zdaniem radnych problemem dzielnicy są też słabo prowadzone konsultacje społeczne. - Brak konsultacji społecznych. Często o zakresie prac remontowych na np. placach zabaw dowiadujemy się od ekip remontujących - wytyka Łukasz Kwaśniewski, radny PiS.

- Konsultuje się park Opaczewski, czy boisko na Rakowcu, na które wiadomo, że nie ma pieniędzy. Tymczasem zarządzone na czwartek konsultacje planu zagospodarowania Al. Jerozolimskich są przedstawiane mieszkańcom gdy został on zaakceptowany już dawno przez radę miasta - mówi Grzegorz Wysocki, z Ochockiej Wspólnoty Samorządowej. - Konsultacje to jest duży problem dzielnicy. Gdyby były robione dobrze, pewnie nie byłoby takiego problemu z bazarem przy Banacha - dodaje.

TBS czy bazar

Handlujący na bazarze przy Banacha i część mieszkańców nie zgadzają się z planami dzielnicy, by w miejscu handlu postawić domy mieszkalne TBS i mocno ograniczyć powierzchnię bazaru. Władze dzielnicy w nowym budynku planują zlokalizować 200 pawilonów. W tej chwili na bazarze znajduje się ich prawie cztery razy więcej. - Co do narożnika ul. Banacha i Grójeckiej na dziś jest decyzja o budowie TBS ze sklepami w parterze - deklaruje jednak Komorowski.