Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Problem z odśnieżaniem ścieżek? "Prosimy o wyrozumiałość"

Warszawa

Pełnomocnik ds. rowerowychNie wszystkie ścieżki odśnieżono prawidłowo

Pełnomocnik prezydent do sprawy rowerowych prosi o wyrozumiałość w sprawie odśnieżania ścieżek rowerowych. Dlaczego? Bo poniedziałkowa akcja odśnieżania „wzbudziła sporo zastrzeżeń”.

Jak przyznał Puchalski, choć akcja odśnieżania prowadzona jest drugi rok, to dopiero ostatnio – przez duże opady śniegu - dała się ona we znaki drogowcom. - Stąd też prosimy o wyrozumiałość – napisał na portalu społecznościowym Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent miasta do spraw rowerowych.

"Nie do czysta"

O tym, że miasto będzie odśnieżało ścieżki i pasy rowerowe pisaliśmy w grudniu. W sumie oczyszczonych miało być 150 km tras. - Zasady odśnieżania zostały wypracowane w ubiegłym sezonie wspólnie z przedstawicielami organizacji rowerowych. Wspólnie zgodziliśmy się, że standardem do którego dążymy nie jest odśnieżanie tras „na czysto” (co wymagałoby stosowania soli, szkodliwej dla rowerów), lecz odgarnięcie nadmiaru śniegu i posypanie ich piaskiem dla poprawy przyczepności. Ma to stosunkowo niewielkim kosztem poprawić warunki jazdy rowerem – poinformował Puchalski.

Jak dodał, poniedziałkowa akcja odśnieżania w wielu miejscach nie spełniała standardów. - Na przeszkodzie stanął m. in. lód, którego nie udało się usunąć. Na niektórych trasach jakość wykonanych prac budziła nasze zastrzeżenia – wykonawca został wezwany do poprawek – przyznał Puchalski i zapowiedział, że urzędnicy będą na bieżąco prowadzić kontrole prac.

- Pozwalają nam to ocenić czy odśnieżanie zostało wykonane zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jeśli gdzieś nadal nie widać efektu - prosimy o zgłoszenie – zaapelował pełnomocnik.

jb/sk