Próba kradzieży "na policjanta". Policja szuka tego mężczyzny

Warszawa

kspPoszukiwany mężczyzna

Policja poszukuje sprawcy oszustwa metodą "na policjanta". Mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą zarejestrowały kamery monitoringu na Ochocie. Funkcjonariusze proszą o pomoc mieszkańców w ustaleniu jego tożsamości.

Sprawą zajmują się kryminalni z Ochoty. Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania oszustwa metodą "na policjanta". Jego sprawca chciał wyłudzić około 10 tysięcy euro od starszego mężczyzny. Ten oszukać się nie dał i powiadomił policję.

Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery umieszczone na jednej z klatek schodowych. Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają osobę na zdjęciu opublikowanym na naszym portalu.

Informacje na jego temat można przekazać pod numerem telefonu (22) 603 93 76 lub (22) 603 93 29, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres; oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

Ten sam schemat

Schemat metody "na policjanta" zawsze jest podobny. Do starszej osoby dzwoni przestępca, który podaje się za funkcjonariusza. Fałszywy policjant mówi, że chce przeprowadzić prowokację, do której potrzebna jest pomoc.

W rozmowie telefonicznej prosi ofiarę o wypłacenie z banku pieniędzy, które następnie mają być przekazane przestępcom, rozpracowywanym przez policję. Po przekazaniu gotówki okazuje się, że fałszywi policjanci znikają, a ofiara traci przekazane pieniądze.

Zobacz też: "Twórca przekrętu na wnuczka w rękach policji"

Aresztowanie "Hossa"
CBŚ

md/b