Prezydentowa wsparła Orkiestrę podczas spaceru z psem

Warszawa

TVN24Pierwsza Dama wsparła WOŚP

Anna Komorowska, tak jak wielu Polaków, wsparła w niedzielę Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy WOŚP spotkała podczas spaceru z psem w parku Agrykola. Prezydentowa podkreśliła, że Orkiestra mobilizuje Polaków, by wspierali potrzebujących chorych.

Komorowska na spacerze była sama. Wrzuciła do puszki dwa banknoty i poprosiła o dwa serduszka WOŚP – dla siebie i męża. Mówiła, że Bronisław Komorowski nie mógł jej towarzyszyć z powodu kontuzji nogi.

- Symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest czerwone serduszko, a z sercem u prezydenta jest wszystko w porządku – powiedziała Komorowska.

Na spacerze z psem

Prezydentowa wyszła na spacer z psem (cocker spaniel o biało-czarnym umaszczeniu), choć w Warszawie przed południem padał śnieg z deszczem.

- Często mówi się, że w taką pogodę nawet psa nie wypuszcza się z domu, jednak dziś, mimo deszczu, warto wyjść choćby na chwilę i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy – powiedziała Komorowska.

"Cel jest szlachetny"

Dodała, że cel jaki przyświeca WOŚP jest szlachetny, a sama akcja od wielu lat jest świetnie prowadzona. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przede wszystkim mobilizuje wielu Polaków do tego, by wesprzeć innych chorych ludzi – podkreśliła Anna Komorowska.

Zdjęcie na stronie głównej: PAP/Radek Pietruszka

PAP/b