Prezydent zaprosił do pałacu. Przyszły tłumy

Warszawa

TVN24Zwiedzili Pałac Prezydencki

1 grudnia Pałac Prezydencki został otwarty dla zwiedzających. Zainteresowanie było duże. Można było zwiedzić miejsca na co dzień dostępne tylko dla prezydenta i jego gości.

Pałac otworzył swoje podwoje w sobotę o godzinie 10.00. Przed biurem przepustek ustawiła się długa kolejka. Chętni do zwiedzenia musieli w niej spędzić co najmniej pół godziny. Część z nich, głównie z powodu zimna, rezygnowała.

Zwiedzanie trwało ok. 40 minut. W tym czasie zobaczyć było można odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP, a także dokumenty związane z jego pracą. Otwarte zostały m.in. Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Biała i Sala Niebieska oraz Sala Jerzego Nowosielskiego, Sień Wielka i Kaplica. Przewodnikiem był prezydencki dyrektor protokołu.

"Mało oglądania"

Nie wszyscy byli jednak usatysfakcjonowani. - Trochę mało oglądania, ale warto, jeżeli ktoś jeszcze nie był w środku. Myślałem, że będzie można zobaczyć więcej. Zwiedziliśmy najważniejsze sale – powiedział w rozmowie z PAP Arkadiusz Wesołowski z Warszawy. Dodał, że chętnie wróciłby do pałacu, gdyby mógł zobaczyć miejsca tym razem niedostępne.

Zwiedzanie trwało do godziny 16.00.

Related content

PAP, wp//mz