Prezydent szuka dyrektora biura kultury

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl i twitter.comKonkurs na dyrektora Biura Kultury

O ogłoszonym konkursie na to stanowisko Hanna Gronkiewicz-Waltz nietypowo poinformowała na Twitterze.

- Konkurs na stanowisko dyrektora Biura Kultury m.st. Warszawy ogłoszony, zapraszam do składania ofert – napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Obecnie pełniącym obowiązki dyrektora jest Marek Kraszewski. Czy ogłoszenie konkursu oznacza, że stracił pracę lub zrezygnował? - Marek Kraszewski jest p.o. dyrektora, dlatego ani nie został zwolniony, ani nie zrezygnował. Do czasu wyboru nowego dyrektora dalej będzie pełnił swoje obowiązki – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk i zapewnia, że jeżeli Marek Kraszewski będzie chciał, to wystartuje w konkursie. - Każdy może wystartować - podsumowuje.

Kraszewski od kilku tygodni jest wskazywany w mediach jako kolejna osoba do zwolnienia.

Prezydent na Twitterze
twitter.com

Kto może być dyrektorem

Kto może zostać dyrektorem biura największego samorządu w Polsce? Prezydent nie stawia zbyt dużych wymagań. Oprócz wykształcenia wyższego ( humanistycznego) trzeba m.in. mieć 5 – letnie doświadczenie zawodowe w administracji publicznej lub w instytucji kultury lub w organizacji pozarządowej związanej z prowadzeniem działalności kulturalnej. Kandydat musi również przedstawić pisemną koncepcję funkcjonowania biura zgodnie z programem „Miasto kultury i obywateli. Programem Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020”

CZYTAJ O WYMAGANIACH I NIEZBĘDNYCH DOKUMENTACH.

Osoby zainteresowane muszą dostarczyć komplet dokumentów do siedziby Biura Kadr i Szkoleń do dnia 12.08.2013 r. na adres Pl. Bankowy 2 do pokoju 1724.

Wymiana pracowników

Konkurs oznacza kolejne już przetasowanie w strukturach ratusza przed spodziewanym referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.W ostatnim czasie, po nieudanym przetargu na wywóz śmieci, ze stanowiskiem pożegnał się wiceprezydent miasta Jarosław Kochaniak. Zastąpił go dotychczasowy burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski. Odszedł też sekretarz miasta Jarosław Maćkowiak, którego zastąpił dotychczasowy szef Centrum Komunikacji Społecznej Marcin Wojdat. Nowym dyrektorem Centrum został dotychczasowy wiceszef gabinetu prezydent miasta Jarosław Jóźwiak.

Leszek Ruta złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Dyrektor Ruta nie podał powodów swojej dymisji. Urzędnicy ratusza nieoficjalnie przyznawali, że jednym z powodów odwołania Ruty było przekazanie informacji, że po tegorocznej podwyżce cen biletów spadły wpływy do miejskiej kasy z ich sprzedaży.

Wciąż mówi się, również, że z pracą w ratuszu może pożegnać się również szefowa biura promocji miasta Katarzyna Ratajczyk.

RZECZNIK RATUSZA O ODEJŚCIU DYREKTORA ZTM:

Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza o odejściu dyrektora ZTM
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

lata//ec