Prezydent powołała burmistrzów Bielan i Ursynowa. Radni nie zdążyli

Warszawa

Archiwum TVN , urządz dzielnicyPowołani burmistrzowie

Prezydent Warszawy powołała burmistrzów i ich zastępców na Ursynowie i Bielanach. Stało się tak, ponieważ rady dzielnic nie zrobiły tego w określonym ustawą terminie.

Władze dzielnic wskazują wybrani przez mieszkańców radni. Jednak jeżeli nie wybiorą całego zarządu (burmistrza i jego zastępców) w ciągu 30 dni od pierwszego posiedzenia rady, to inicjatywa przechodzi w ręce prezydenta stolicy.

Kempa zatwierdzony

Tak też się stało na Ursynowie i Bielanach. O sytuacji w pierwszej z tych dzielnic pisaliśmy 8 stycznia. Burmistrz był już wybrany, ale z powołaniem wiceburmistrzów czekano do ostatniego możliwego terminu. Podczas tej przeciągnęła się dyskusja, minęła północ i przewidziany termin na wskazanie członków zarządu minął.

Dlatego wybrała go prezydent Warszawy. Jak czytamy w zarządzeniu, na burmistrza Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała Roberta Kempę (był również wcześniej wybrany przez radnych dzielnicy). Jego zastępcami zostali: Łukasz Ciołko, Wojciech Robert Matyjasiak i Piotr Zalewski.

Były burmistrz Ursynowa na Bielany

Również na Bielanach zarząd wybrała Gronkiewicz-Waltz. Burmistrzem został Tomasz Witold Mencina (niegdyś burmistrz Ursynowa, odwołany po tym jak miasto przegrywało kolejno sprawy o wypłatę 120 mln złotych od Mostostalu, który wybudował z opóźnieniem Arenę Ursynów.). A wiceburmistrzami Ilona Rozalia Soja-Kozłowska, Grzegorz Jarosław Pietruczuk, Włodzimierz Janusz Piątkowski i Artur Wołczacki.

ran//ec