Prezydent podziękowała strażakom. "Poradziliście sobie znakomicie"

Warszawa

um.warszawa.plPodziękowania dla strażaków

Miejskie gadżety i ciepłe słowa - tak prezydent Warszawy podziękowała strażakom za akcję gaszenia mostu Łazienkowskiego. - Poradziliście sobie znakomicie - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W uroczystości w ratuszu wzięła grupa 50 strażaków. - W tak trudnej akcji uczestniczyliście po raz pierwszy. Jesteście panowie wszyscy młodzi i nie pamiętacie wydarzeń z mostem sprzed 40 lat. Tak więc takie doświadczenie było po raz pierwszy Waszym udziałem i poradziliście sobie z nim doskonale - podkreśliła prezydent Warszawy.Specjalne podziękowanie skierowała do załogi „Chudego Wojtka”, czyli statku miejskich wodociągów. - Ta sympatyczna jednostka znana była do tej pory ze żmudnej i monotonnej, ale jakże potrzebnej pracy w sąsiedztwie Grubej Kaśki. Okazało się, że „Chudy Wojtek” to także bardzo bojowa jednostka. Dzięki załodze Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji udało się wesprzeć strażaków wprost z nurtu Wisły - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent wręczyła strażakom i załodze „Chudego Wojtka” prezenty - miejskie gadżety.

Pożar mostu Łazienkowskiego

Do pożaru mostu Łazienkowskiego doszło w sobotę późnym popołudniem. Z ogniem walczyło przez 12 godzin prawie 150 strażaków. Początkowo wydawało się, że konstrukcja mostu nie ucierpiała, ale już w poniedziałek okazało się, że zniszczenia są poważniejsze.

- Wygląda na to, że konstrukcja - aczkolwiek nie wymaga postawienia mostu od nowa - jest nieco bardziej naruszona, niż się wydawałoby się to wcześniej - oświadczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pracujący na zlecenie ratusza prof. Henryk Zobel z Politechniki Warszawskiej nie wykluczył, że potrzebny będzie generalny remont.

Tak strażacy walczyli z ogniem:

Tak strażacy walczyli z pożarem mostu Łazienkowskiego
Straż Pożarna

jb/