Prezydent: Otwiera się nowy rozdział w polskiej demokracji

Warszawa

fot

- Walka się kończy, musimy się odnaleźć w ramach wspólnej Polski, dla której trzeba pracować. Otwiera się nowy rozdział w polskiej demokracji - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. Podziękował też partiom politycznym za walkę wyborczą, a wyborcom za oddany głos.

Prezydent wyraził nadzieję, iż moment ogłoszenia wyników wyborów zakończy walkę polityczną.

- Jutro musimy się nawzajem odnaleźć w ramach tej samej, wspólnej Polski i wspólnie dla niej pracować - powiedział Komorowski.

Konsultacje u prezydenta

Podkreślił, że liczy, iż nowa kolacja powstanie szybko. Zdaniem Komorowskiego, nie należy jednak jeszcze realnie oceniać możliwości koalicyjnych. Należy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, jakie poda PKW.

Prezydent zapowiedział, że zaprosi wszystkie partie, które weszły do Sejmu na konsultacje ws. koalicji i współdziałania w parlamencie w sprawach - jak się wyraził - ważnych dla Polski.

- Otwiera się nowy rozdział w polskiej demokracji, pojawiają się nowe wyzwania. Mam nadzieję, że również nowe możliwości - stwierdził Komorowski. I dodał: - Jestem przekonany, że lekcja wyborcza będzie źródłem siły i zachęty dla partii politycznych, aby szukać tego, co jest ważne i może być przedmiotem wspólnego działania.

WIĘCEJ NA TVN24.PL

CZYTAJ RAPORT WYBORCZY TVN24.PL www.tvn24.pl/wybory2011

mac / ola //mz/roody