Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Prezydent o śmieciach. "Zgłaszajcie nam każdą wątpliwość"

Najnowsze

Gronkiewicz-Waltz / facebookPrezydent o odbieraniu śmieci

W internecie pojawił się spot promujący miejską stronę dotyczącą śmieci oraz infolinię śmieciową dla mieszkańców. Reklamuje je prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

1 lipca Warszawa powinna wprowadzić nowy system odbioru odpadów. Wywożeniem śmieci miała się zająć wybrana w przetargu firma.

Jednak Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że część zapisów przetargu władze miasta powinny zmienić. Na to - jak pisaliśmy już na tvnwarszawa.pl - potrzeba czasu.

Zanim wyłoniony zostanie zwycięzca przetargu, obowiązywać więc będzie system przejściowy - tak zwany pomostowy.

"Niższe stawki"

- Warszawiacy, mamy nowe, niższe stawki na wywóz śmieci z waszych domów – zachwala za to na filmie opublikowanym na popularnym portalu społecznościowym Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Rzeczywiście, stawki w przejściowym systemie są niższe niż wyliczone wcześniej. Po rozstrzygnięciu przetargu, wraz z wprowadzeniem normalnego systemu, mogą jednak wzrosnąć.

Dlaczego przejściowe stawki są niższe? Mówi Jarosław Dąbrowski, wiceprezydent Warszawy. Obejrzyj video:

Dlaczego nowe stawki są niższe?tvnwarszawa.pl, TVN 24

Jak to działa?

Na razie za wywóz odpadów będą odpowiedzialne te same firmy, które zajmowały się tym dotychczas.

W trakcie trwania programu pomostowego mieszkańcy będą płacić miastu, a ratusz ma z pobieranej opłaty śmieciowej opłacać faktury za odbiór śmieci. Rachunki za wykonaną usługę firmy mają kirować bezpośrednio do władz Warszawy.

Jak to działa w domach wielorodzinnych - sprawdź.

Jak to działa w domach jednorodzinnych - sprawdź.

Można zgłaszać wątpliwości

- Prosimy państwa o jedno: pilnujcie, czy nowy system działa prawidłowo i zgłaszajcie nam każdą, nawet drobną wątpliwość. Szczegółowe informacje o reformie śmieciowej znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej – prosi w spocie Hanna Gronkiewicz-Waltz.

PRZEJDŹ DO MIEJSKIEJ STRONY DOTYCZĄCEJ ŚMIECI.

O TYM, GDZIE WRZUCAĆ PASZTET, ŻWIREK I SILIKON CZYTAJ NA KONTAKCIE24.

Infolinia śmieciowa: 800 70 70 47.

ran/mz