Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Prezydent nagrodziła policjantów. Otrzymali ponad 30 tys. zł

Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPrezydent nagrodziła policjantów

24 policjantów z Komendy Stołecznej Policji otrzymało w środę nagrody pieniężne przyznane przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. Funkcjonariuszom przyznano łącznie 30,7 tys. zł.

- Każdego roku władze Warszawy przeznaczają znaczące środki finansowe na wsparcie dla warszawskiej policji. Są one wydawane na nagrody dla policjantów za osiągnięcia w służbie, ale także na zakup nowoczesnego sprzętu czy służby ponadnormatywne. W latach 2007-2016 Warszawa przekazała Komendzie Stołecznej Policji ponad 150 mln zł - mówiła prezydent stolicy.

"Warszawa ma najlepszych policjantów"

- Uważam, że Warszawa ma najlepszych policjantów. Jestem z nich dumna, z naszych codziennych kontaktów - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.

- Wiem, że z pełną pasją podchodzą do swoich obowiązków, dlatego co roku mamy przeznaczane środki pieniężne na nagrody dla najbardziej wyróżniających się policjantów w służbie - dodała.

W opinii Ewy Gawor, żeby zdobyć nagrodę, nie wystarczy być tylko sumiennym. Należy też wyróżniać się na tle innych policjantów. - Mamy swoją ocenę policjantów, ale również bierzemy pod uwagę ocenę bezpośredniego przełożonego, czyli komendanta stołecznego policji i wyłuskujemy tych najlepszych - powiedziała.

Nagrodzone trzy wydziały

Nagrody otrzymali policjanci z trzech wydziałów: ruchu drogowego, stołecznego stanowiska kierowania oraz prewencji. Wręczenie odbyło się w miejskim Centrum Bezpieczeństwa przy ulicy Młynarskiej.

Wydział Ruchu Drogowego dba o bezpieczeństwo mieszkańców na ulicach. - Ja specjalnie chciałabym podziękować za wsparcie funkcjonariuszy z tego wydziału za pracę z Biurem Administracji i Spraw Obywatelskich. Policjanci i urzędnicy wspólnie kontrolują uczciwość wykonywania usług przez warszawskich taksówkarzy – podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

Stołeczne Stanowisko Kierowania wykonuje zadania związane z działaniami prewencyjnymi i nadzorem nad najważniejszymi warszawskimi wydarzeniami. Funkcjonariusze koordynują czynności związane z zabezpieczeniem wielu imprez i setek zgromadzeń, które odbywają się w Warszawie w ciągu roku.

Wydział Prewencji to policjanci, którzy są widoczni na ulicach miasta. Planują rozmieszczenie służb i uczestniczą w wielu działaniach profilaktycznych, w tym realizują zadania związane z zagrożeniem oszustwami dokonywanymi metodą na wnuczka i na policjanta.

Z-ca komendanta stołecznego policji gratuluje funkcjonariuszom
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

PAP/kw/sk