Prezydent nagrodziła Anitę Włodarczyk. Za rekordowy rzut

Najnowsze

Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.plHanna Gronkiewicz-Waltz wręcza nagrodę

Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczyła nagrodę sportową Anicie Włodarczyk. Jest to uznanie za pobicie rekordu w rzucie młotem.

Nagroda ta przyznawana jest sportowcom, którzy rozsławili Warszawę na międzynarodowych arenach sportowych.

Włodarczyk pobiła rekord podczas 3. Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Cetniewie. Rzuciła młotem na 81,08 metrów. Poprzedni rekord wynosił 79,58 m., również należał do Anity Włodarczyk.

Prezydent stolicy wręczyła Włodarczyk czek na kwotę 15 tys. zł.

Czwarty rekord

- Kiedy widziałyśmy się ostatnio powiedziała pani, że będzie się starać pobić ten rekord, no i słowa pani dotrzymała – powiedziała na spotkaniu z Anitą Włodarczyk Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jest to czwarty rekord ustanowiony przez tę zawodniczkę. W planach ma kolejne.

- Mam nadzieję, że to nie koniec moich sukcesów. Za ponad trzy tygodnie na memoriale Kamili Skolimowskiej będę chciała zapewnić mnóstwo emocji dla kibiców. Nie ukrywam, gdyby na Stadionie Narodowym padł kolejny rekord świata w Warszawie to byłoby coś wspaniałego - zapowiedziała Włodarczyk.

Spotkanie odbyło się w OSIR Targówek podczas zajęć „Lato w mieście - Zgrana załoga”, w której uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej.

Anita Włodarczyk podczas odebrania nagrodyMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

ło/ran