Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Prezydent nagrodził strażników miejskich. "Tej pracy nie da się wykonywać zdalnie"

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
umNagrody dla strażników miejskich

Dziesięciu funkcjonariuszy straży miejskiej zostało wyróżnionych przez prezydenta Warszawy za wzorową postawę i codzienną pracę na rzecz mieszkańców wykonywaną w dobie pandemii koronawirusa.

– W okresie pandemii COVID-19, podczas służby narażacie swoje życie i zdrowie, aby pomagać potrzebującym, dostarczać środki ochrony osobistej oraz środki sanitarne do placówek podwyższonego ryzyka. Tej pracy nie da się wykonywać zdalnie – podkreślił Rafał Trzaskowski. – Niech Wasze postawy będą przykładem dla innych i motywacją do dalszej skutecznej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców – dodał prezydent. 

Jak zaznaczył z kolei Michał Domaradzki, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie, w 2019 roku strażnicy miejscy otrzymali ponad pół miliona zgłoszeń od mieszkańców, zaś pracę funkcjonariuszy dobrze ocenia ponad 70 procent warszawiaków. 

Do codziennych obowiązków strażników należy zapewnienie bezpieczeństwa miastu, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym; ponadto funkcjonariusze wykonują zadania związane z ochroną środowiska, ochroną zwierząt, gospodarką odpadami. Strażnicy miejscy pomagają w codziennym życiu uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz zapewniają asystę podczas świąt i uroczystości lokalnych. 

Nowe samochody dla ekopatrolu straży miejskiej

Straż miejska otrzymała pięć nowych elektrycznych samochodów TVN 24
wideo 2/2

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: um