Prezes Orco zatrzymany

Warszawa

| "The Hollywood Reporter", Advocate.comfot. TVN Warszawa

Prezes firmy Orco, inwestora m.in. apartamentowca Złota 44, został zatrzymany w Zagrzebiu - poinformowała agencja Bloomberg.

Ott został zatrzymany po zakończeniu konferencji prasowej. Chorwacka policja nie poinformowała o przyczynach zatrzymania.

Wznowią budowę

Tymczasem pod koniec ubiegłego roku deweloper ogłosił oficjalnie wznowienie budowy apartamentowca przy ul. Złotej. Dokończeniem inwestycji ma zająć się konsorcjum Inso/Consorzio Cooperative Costruzioni.

Szkielet zniknie na Euro?

W marcu 2009 roku firma Orco popadła w kłopoty finansowe. Prace na budowie Złotej 44 najpierw zwolniły, a po kilku tygodniach ustały w ogóle. Gdy firma zdobyła środki na budowę, sąd administracyjny zablokował jej pozwolenie na budowę, oprotestowane przez sąsiadów. Nie podzielił jednak ich argumentacji, a jedynie wykazał braki formalne w dokumentach wydanych przez wojewodę mazowieckiego.

Pozwolenie odesłano do ponownego rozpatrzenia. W październiku wojewoda utrzymał je w mocy.

Orco zapowiada, że do 2012 roku zakończy budowę konstrukcji i elewacji budynku, tak by w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej nad miastem nie górował szkielet wieżowca, lecz zaplanowana przez Daniela Libeskinda, charakterystyczna sylwetka szklanego żagla.