Prezes MPT odwołana za drwiny z katastrofy smoleńskiej

Warszawa

| TVN Meteo, TVN24, PAPOdwołana prezes MPT fot. TVN Warszawa

Elżbieta Wiśniewska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego, została odwołana ze stanowiska. To skutek jej komentarzy pod adresem rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, zamieszczonych na Facebooku - pisze "Życie Warszawy".

Rada Nadzorcza miejskiej spółki w poniedziałek jednogłośnie podjęła decyzję o odwołaniu.

"Panna Wanna"

Prezes Wiśniewska o spotkaniu rodzin z premierem Tuskiem pisała: "Nie wybierali się do premiera w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy, bo to sprawa prokuratury, nie wybierali się towarzysko, bo premier w pracy nie prowadzi życia towarzyskiego. Po co więc chcieli przyjść jak nie po kasiorę".

O Małgorzacie Wassermann, córce posła Zbigniewa Wassermanna, którą nazwała "panna wanna" napisała: "Paniutka, która mieni się prawniczką, jeszcze nie zauważyła że prokuratura jest niezależna od rządu. O czym miałby rozmawiać z nimi premier, jeśli nie o śledztwie, to tylko o kasie."

"Nic jej nie tłumaczy"

Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołanie prezes MPT zapowiedziała w minioną sobotę w wywiadzie dla portalu onet.pl - Absolutnie nic nie tłumaczy jej nagannych wypowiedzi. Gdy tylko dowiedziałam się o nich, wszczęłam procedurę zwołania rady nadzorczej, która może ją odwołać - powiedziała wówczas prezydent.

bf/mz