Premiera płyty "Jestem przestrzeń" z wierszami uczestniczki powstania

Warszawa

TVN24Do nagrań wykorzystano wiersze Anny Świerczyńskiej

Jedenaście wierszy znakomitej, choć zapomnianej poetki i uczestniczki Powstania Warszawskiego Anny Świrszczyńskiej znalazło się na płycie "Jestem przestrzeń" wydanej tuż przed kolejną rocznicą zrywu. W TVN24 transmisja koncertu prosto z Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Po zachodzie słońca, koło godz. 21 będzie premiera płyty – wyjaśnia Monika Borzym, która zaśpiewa wiersze.

"Teksty będą dobre"

Jan Ołdakowski zaznacza, że Powstanie Warszawskie zostawiło po sobie mnóstwo poezji. - Mamy nadzieję, że ten koncert nie pozostawi nikogo obojętnym, bo teksty będą dobre, zaśpiewane świetnie, zagrane również wyjątkowo – wylicza Ołdakowski.

Wiersze wybrała Agnieszka Glińska. Gościnnie wystąpi Wojciech Waglewski.

Bilety można kupić poprzez stronę internetową Muzeum Powstania Warszawskiego lub na miejscu.

"Wybitna, wielka fenomenalna"

O premierze płyty pisaliśmy też we wtorek. Anna Świrszczyńska brała udział w Powstaniu Warszawskim i kilkadziesiąt lat później opisała je poezją, a Agnieszka Glińska pochodzi ze świata teatru i trafiła na utwory pierwszej przygotowując spektakl.

- Płyta oparta jest na poezji, na wierszach Anny Świrszczyńskiej, które są zdecydowanie za mało znane w naszym przekonaniu, stąd ten projekt. To wybitna, wielka, fenomenalna, polska poeta, która przeżyła cały XX wiek, była również uczestniczką Powstania Warszawskiego. To wiersze głęboko przejmujące, opowiadające świat z kobiecej perspektywy, niepretensjonalne, nieegzaltowane, proste i komunikatywne - mówiła przed kilkoma dniami w TVN24 Agnieszka Glińska, reżyserka i kierowniczka artystyczna projektu "Jestem przestrzeń".

ran/r