Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

Najnowsze

Premier uczciła rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego

Najnowsze

Uroczystości przy pomniku marszałka
TVN24Uroczystości przy pomniku marszałka

Premier Beata Szydło złożyła wieniec przy pomniku Józefa Piłsudskiego koło Belwederu. W czwartek przypada 81. rocznica śmierci marszałka.

Szydło, w asyście wojska złożyła wieniec po godz. 8.30. Premier towarzyszyli Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej i Mateusz Morawieckie, szef resortu rozwoju. A także Piotr Gliński, minister kultury i Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Józef Piłsudski zmarł 12 maja 1935 r. w Belwederze o godz. 20.45. Pogrzeb odbył się 18 maja w Krakowie, marszałek spoczął w krypcie wawelskiej katedry. Rok później w kwaterze wojskowej cmentarza na Rossie w Wilnie odbyły się uroczystości pochówku serca Piłsudskiego i prochów jego matki.

12 maja przypada również 90. rocznica zamachu majowego. 12 maja 1926 r. marszałek Józef Piłsudski na czele wiernych mu oddziałów podjął marsz na Warszawę. Jego wynikiem było ustąpienie prezydenta i dymisja premiera. W wyniku trwających trzy dni walk zginęło 379 osób, wśród nich 164 cywilów.

ran, PAP

Pozostałe wiadomości