Premier rozmawiał z nauczycielami na Ursynowie

Warszawa

TVN24Premier spotakał się z protestującymi nauczycielami

Kilkanaście tysięcy nauczycieli manifestuje na ulicach Warszawy. Ich delegacja spotkała się z premierem Tuskiem przed Areną Ursynów, gdzie trwa Konwencja Platformy Obywatelskiej.

- Dziś 15 tysięcy nauczycieli protestuje w Warszawie, a nas jest tylko kilka osób, grupa, która chciała pokazać Platformie Obywatelskiej, że nie zgadza się w szczególności na zmiany w ustawie o systemie oświaty, w której próbuje się wprowadzić bocznymi drzwiami komercjalizację szkół. I przeciwko temu protestujemy - mówiła przedstawicielka związkowców.

"Jestem w kontakcie z waszym prezesem"

- Muszę przyznać, że jestem w stałym kontakcie z waszym prezesem i miałem okazję z nim niedawno rozmawiać między innymi o tym problemie, i wydaje mi się, że akurat w sprawie zagrożenia komercjalizacją mamy raczej wspólne stanowisko. Podejrzewam, że tutaj ostrego sporu nie będzie - powiedział Donald Tusk.

Premier obiecał również, że na pewno podejmie rozmowę na temat zmian w Karcie Nauczyciela. Zdaniem Tuska do prawdziwego sporu może jednak dojść podczas dyskusji na temat ewentualnych nowych zasad urlopów na poratowanie zdrowia. - Czasem coś tam do mnie dociera - żartował premier w rozmowie z nauczycielką.

15 tysięcy manifestujących

W proteście nauczycieli bierze udział około 15 tysięcy osób. Maszerują z ronda Sedlaczka przed Kancelarię Premiera. Manifestacja ma potrwać do godz. 15.00

Donald Tusk rozmawia z nauczycielami
TVN24

ij/roody