Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Premier Chin w Warszawie. Zakazy parkowania w centrum

Warszawa

A. Witkowska /urząd miastaBędą utrudnienia w ruchu

W najbliższych dniach Warszawę odwiedzą goście forum inwestycyjnego Polska-Europa Środkowa-Chiny, w tym między innymi premiera państwa środka. A to oznacza, że mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z utrudnieniami, m.in. podczas przejazdu delegacji. Zaczęło się już we wtorek o godz. 18. Zakaz zatrzymywania obowiązuje na ul. Belwederskiej pomiędzy drogą wewnętrzną przy hotelu Hyatt do ul. Spacerowej. Podobnie jak po wschodniej stronie ul. Spacerowej przy budynku. "Dodatkowo na ul. Belwederskiej i ul. Spacerowej zostanie ustawiony znak B - 22 (zakaz skrętu w prawo)" – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Te utrudnienia skończą się w samo południe 27 kwietnia.

Kancelaria, hotel, zamek W środę zaparkować aut nie będzie można w Al. Ujazdowskich pomiędzy placem Na Rozdrożu a ul. Bagatela, a także na ulicy Bagatela wzdłuż kancelarii premiera. Kolejne utrudnienia rozpoczną się w środę o godz. 18. "Do godz. 12.00 w dniu 27 kwietnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Karowej do końca hotelu Bristol" - czytamy na stronie ZDM. Również od 18 do końca dnia samochody nie będą mogły zatrzymywać się na ul. Wroniej pomiędzy Grzybowską a Łucką przy hotelu Hilton. Podobnie będzie na placu Zamkowym, ul. Podwale na odcinku od Senatorskiej do ul. Kapitulnej, ul. Senatorska na odcinku ul. Podwale do Miodowej, Kapitulnej. Z ruchu kołowego zostanie wyłączony cały plac Zamkowy.

Przejazd delegacji - więcej utrudnień

"Ponadto w związku z licznymi przejazdami kolumn pojazdów delegacji osób objętych ochroną, mogą występować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym na głównych ciągach komunikacyjnych Warszawy" – uprzedza ZDM.

Szczegółowy przebieg tras jakimi będą przemieszczać się delegacje, jak zwykle w takich przypadkach, pozostaje tajny.

CZYTAJ WIĘCEJ O WIZYCIE NA TVN24.

ran//ec