Premier Chin w Warszawie Utrudnienia w centrum

TVN Warszawa


W związku z Forum Gospodarczym Polska - Europa Środkowa - Chiny mieszkańcy stolicy muszą się liczyć z utrudnieniami. Pierwsze niedogodności pojawiają się już w okolicy Al. Ujazdowskich, ul. Belwederskiej, kancelarii premiera i hotelu Hyatt.

Parkować aut nie można już w Al. Ujazdowskich pomiędzy placem Na Rozdrożu a ul. Bagatela, oraz na samej ulicy Bagatela wzdłuż kancelarii premiera. Od 18.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Karowej do końca hotelu Bristol oraz na ul. Wroniej pomiędzy Grzybowską a Łucką przy hotelu Hilton.

Więcej utrudnień Podobnie będzie na placu Zamkowym, ul. Podwale na odcinku od Senatorskiej do ul. Kapitulnej, ul. Senatorska na odcinku ul. Podwale do Miodowej, Kapitulnej. Z ruchu kołowego zostanie wyłączony cały plac Zamkowy. "Ponadto w związku z licznymi przejazdami kolumn pojazdów delegacji osób objętych ochroną, mogą występować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym na głównych ciągach komunikacyjnych Warszawy" – uprzedza na swojej stronie ZDM.

Szczegółowy przebieg tras jakimi będą przemieszczać się delegacje, jak zwykle w takich przypadkach, pozostaje tajny.

Premier w Polsce spędzi dwa dni

Premier Chin - Wen Jiabao - rozpoczyna dwudniową wizytę w Polsce. Spotka się z najwyższymi polskimi władzami. Ma rozmawiać z nimi głównie o gospodarce. Trzy organizacje działające na rzecz praw człowieka zwróciły się z apelem do prezydenta Bronisława Komorowskiego o podniesienie podczas spotkania kwestii łamania praw człowieka. Chińskiej delegacji na tak wysokim szczeblu nie było w Polsce od 1987 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ O WIZYCIE NA TVN24.

as