Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Prawie 300 mandatów za wjazd na most

Warszawa

fot

W środę strażnicy miejscy znów nie oszczędzali kierowców, którzy pomimo zakazu wjeżdżali na most Śląsko-Dąbrowski. Beztroska była karana nawet 500 zł mandatami.

Strażnicy tylko we wtorek na Moście Śląsko–Dąbrowskim ukarali 153 kierowców nie stosujących się do zakazu wjazdu. W środę ponownie ruszyły kontrole po stronie praskiej i śródmiejskiej. Do godz. 18 wystawiono już 139 mandatów. Kontrole będą prowadzone codziennie w godz. 6.00 a 21.00.

Średnio 250 zł

- Ostrzegaliśmy, każdy kierowca samochodu, który wjedzie na most będzie musiał liczyć się z najwyższym z możliwych mandatów - przypomina Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. Mundurowi słowa dotrzymują. -Wystawiliśmy już w sumie 292 mandaty za wjazd na Śląsko-Dąbrowski. Średnio ich wysokość wynosi 250 zł, ale zdarzają się też 500 zł - dodaje.

Bo blokują buspasy

Dlaczego tak ostro? Strażnicy tłumczą, że informacje o utrudnieniach i zmianach na moście pojawiały się już od dłuższego czasu. - Poza tym mamy niemiłe doświadczenia w kwestii buspasów, na które kierowcy wjeżdżają mimo zakazu - mówi Niżniak. Jak zaznacza, intensywna kontrola będzie prowadzona w pierwszych dniach po wprowadzeniu nowej organizacji. Później służby będą monitorować sytuację na bieżąco.

Most Śląsko-Dąbrowski został zamknięty dla samochodów, bo w związku z budową metra trzeba

było ozmienić organizację ruchu na Pradze.

mjc