Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Prawie 3 miliony na pl. Zamkowy. Jest wykonawca remontu

Warszawa

tvnwarszawa.plRozkopią plac Zamkowy

Znamy wykonawcę remontu nawierzchni na placu Zamkowym. Zarząd Terenów Publicznych nie miał dużego wyboru, bo do przetargu stanęła tylko jedna firma. Adrog wyremontuje plac oraz uliczki Piekarską, Rycerską i Wąski Dunaj za blisko 3 mln złotych.

Zarząd Terenów Publicznych zaplanował na ten rok remont ulic: Piekarskiej, Rycerskiej i Wąski Dunaj. Remontowany będzie też plac Zamkowy wraz z Dziedzińcem Trójkątnym. Do przetargu na te prace zgłosiła się tylko jedna firma brukarska. Stołeczny Adrog ma wyremontować uliczki za kwotę 2 mln 750 tys. złotych. Na wykonaną pracę daje 6 lat gwarancji.

Zaczną w maju

Prace mogą potrwać kilka miesięcy.

- Planowane jest przełożenie kostki z uzupełnieniem spoin żywicami. Zostaną także wyremontowane schody kamienne i chodniki z płyt granitowych. Wymieniona będzie też nawierzchnia "świadka murów obronnych" z klinkierem, czyli śladem w nawierzchni, który znajduje się na terenie placu – wyliczała jeszcze w grudniu Anna Stasiewicz, zastępca dyrektora ZTP. Prace mają się toczyć pod nadzorem konserwatora zabytków.

Na placu Zamkowym robotnicy mają wykorzystać już kostkę, którą w tej chwili wyłożony jest plac. Jak już pisaliśmy, ZTP zapowiada, że prace mają być prowadzone etapami, aby zmniejszyć uciążliwość dla mieszkańców i turystów. Zarząd nie wyklucza także, że mogą być przerywane, jeśli na placu odbywać będą się na przykład imprezy kulturalne.

Urzędnicy zapowiadali, że prace planują rozpocząć jeszcze w maju. Mają się zakończyć do 31 października.

Remont ulic

Remont nawierzchni na Starym Mieście rozpoczął się w 2012 roku. Najpierw robotnicy wzięli się za ul. Krzywe Koło i Nowomiejską. Później ulicę Szeroki Dunaj, Piwną i Rynek Starego Miasta. W ubiegłym roku remontowano ul. Celną, Jezuicką, Kanonię, Dziekanię, Świętojerską, Zapiecek i Dawną.

W marcu nowa nawierzchnia Rynku Starego Miasta została uszkodzona w wyniku awarii magistrali wodociągowej:

Awaria na rynku
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

jb/b